Opis Zabiegów - Manicure i Pedicure oraz Klamry


MANICURE

Nie od dziś wiadomo, że piękne i zadbane dłonie to nasza wizytówka. Warto poświęcić te kilka chwil, a przy okazji zrelaksować się i
odpocząć, aby nasze paznokcie wzmocniły się
nabrały blasku, a skóra naszych dłoni stała się
doskonale nawilżona i miękka jak aksamit. Nasz salon proponuje Państwu następujące zabiegi pielęgnacyjne:

MANICURE PODSTAWOWY:

polega na opiłowaniu płytki paznokcia,usunięciu skórek,wypolerowaniu paznokcia,oraz wygładzeniu skóry dłoni poprzez wykonanie peelengu i nałożenie odżywczego kremu.


MANICURE JAPOŃSKI P.SHINE

zabieg, który wzmacnia naturalne paznokcie, zasila je krzemionką z Morza Japońskiego,witaminami, pszczelim pyłkiem, oraz keratyną. Głęboko odżywia paznokcie, oraz zamyka łuski tworząc naturalną barierę ochronną. Manicure japoński polecany jest szczególnie osobom posiadającym kruchą i łamliwą płytkę paznokcia. Jest również niezastąpiony przy paznokciach rozdwajających się. Polega na wcieraniu specjalnej pasty w płytkę paznokcia, a następnie naniesieniu warstwy pudru, który zabezpiecza powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. W celu uzupełnienia odżywczej warstwy, zaleca się powtarzanie kuracji co 2-3 tygodnie,przez okres pełnego zrośnięcia płytki paznokcia. Zabieg trwa około 45 minut,zaleca się po nim nie malowanie paznokci przez okres 4-5 dni.


ZABIEG PARAFINOWY NA DŁONIE

Dłonie są częścią ciała, której skóra najbardziej narażona jest na działanie niekorzystnych czynników środowiska zewnętrznego. Chlorowana woda, detergenty, substancje chemiczne, to czynniki które prowadza do szybkiego starzenia się skóry dłoni, jej pierzchnięcia i pękania. W wyniku zabiegu parafinowego dłonie stają się w wyczuwalny sposób bardziej miękkie, jędrne i nawilżone. Jest to zasługa parafiny, która idealnie poprawia kondycję przesuszonej, szorstkiej skóry. Rozgrzewająca kąpiel parafinowa, skutecznie usprawnia również krążenie, rozluźnia mięśnie
i łagodzi bóle stawów. Co więcej, wzmacnia ona paznokcie z tendencją do rozdwajania się. Warto wiedzieć, ze parafina hamuje proces starzenia się skóry i skutecznie niweluje przebarwienia. Nasz zabieg parafinowy polega na nałożeniu peelingu, specjalnej maski odżywczej i kąpieli parafinowej. Zabieg kończymy zastosowaniem kremu i masażem dłoni. Wyczuwalny efekt utrzymuje się przez kilka dni.


PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI METODĄ ŻELOWĄ

zaletą metody żelowej jest delikatny i naturalny wygląd przedłużanych paznokci. Polega na przedłużeniu naturalnej płytki paznokcia specjalnym żelem, który następnie utrwalany jest w lampie UV.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PEDICURE

Wypielęgnowane, zdrowe stopy, są nie tylko podstawą dobrego samo poczucia ale również
ważnym elementem urody. Warto się o nie
zatroszczyć i wykonać fachowy pedicure.
W naszym salonie mamy do zaoferowania Państwu:
 

 

PEDICURE KOSMETYCZNY

polegający na usunięciu zrogowaciałego naskórka frezarką, wymasowaniu stóp peelingiem, nałożeniu odżywczej, regenerującej maski, oraz na opracowaniu płytki paznokciowej.

 

 

KLAMRY KORYGUJĄCE

Wrastający paznokieć to nadmierny przerost boczny płytki paznokcia, powodujący odczyn zapalny ze strony wału paznokciowego. Dotyczyć może każdego palca, najczęściej jednak palucha. Przyczyn wrastania jest bardzo dużo np. nieprawidłowe obcinanie paznokcia, nadwaga, złe obuwie. Problem często dotyka osób chorych na cukrzycę, młodych mężczyzn oraz dzieci.

Klamra ma za zadanie unieść boczne brzegi paznokcia w celu zapobiegnięcia jego wrastania lub wkręcania się. Jej działanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym zniwelowanie dolegliwości bólowych.